Tudtad, hogy a fahéj fogyasztásával sokat tehetsz az egészségedért?
A téli időszak egyik legkedveltebb fűszere a fahéj.
A fahéj története régre visszanyúló mind fűszerként, mind orvosságként. Az ókorban például akkora kincsnek tartották, hogy értékesebbnek számított még az aranynál is. A fahéj a fahéjfa barna kérgéből készül, és szárított hengerenként vagy őrölt por formájában vásárolhatjuk meg.
Mivel a fahéj erős antimikrobiális, gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatással bír, így a szervezetre rengeteg jótékony hatása lehet, mindemellett a szervezetet egészségesen tartó antioxidánsok, polifenolok és ásványok (kalcium, mangán, vas és rostok) különleges forrása.
1.Szabályozhatja a vércukrot
Például a 2-es típusú cukorbetegek számára kiváló fűszer lehet, ugyanis segíthet a testünknek reagálni az inzulinra, ezzel normalizálva a vércukorszintet.
2. Segítheti az agyműködést
A fahéj javíthatja a szellemi éberséget.
3. Védelmet nyújthat a szívbetegségek ellen
A fahéj felveszi a harcot a rossz koleszterinek ellen és jelentősen csökkentheti az általános koleszterinszintet. A gyulladáscsökkentő hatásai segíthetnek gyógyítani a belső szövetek gyulladásait.
4. Javíthatja a vastagbél működését
A fahéj kiváló rost-, kalcium- és mangán forrás. A kalcium és a rostok kombinációja kedvezően befolyásolhatja a vastagbél működését.
5. Javíthatja a vérkeringést
A fahéjban lévő kumarin nevű vegyületnek vérhígító hatása van, így megelőzheti a vérrögképződést.
Illata igen jellegzetes, amelyet főleg a téli és az ünnepi időszakhoz kötünk: imádjuk a forró kávén megszórva, a forralt borba beleszórva, teaként iszogatva, a mézeskalácsba beletéve, de illatosítóként és gyertyaként is megteremti otthonunkban a
téli időszak és az ünnepek szeretetteljes hangulatát.
A fahéj annyira imádott egy fűszer, hogy elég csak a nevét kimondanunk, és már is ott érezzük az illatát az orrunkban.